Výstava Art for Rest na Waltrovce zaujala ojedinělostí děl

Harmonická souhra umění prostoru tak by se dala nazvat poslední výstava dílny Artforest, která se uskutečnila v uplynulých dvou týdnech v areálu pražské Waltrovky.
Akademičtí umělci Vilém a Jiří Frič zde představili to nejlepší ze své tvorby.

Krása a jedinečnost sochařského designu, uměleckých soch a fontán převážně z nerezavějící oceli skvěle vynikla v dokonale vzdušném prostoru.
Expozice byla rozdělena do tří na sebe navazujících tematicky oddělených místností. První uvítací místnost byla jakýmsi představením tvorby obou autorů, přičemž dominantní zde byla interaktivní socha Náladová od Jiřího Friče a Vážka Viléma Friče z nerezavějící oceli, která se těšila velkému obdivu.

Následující místnost byla doslova plejádou soch, plastik a designu obou autorů, které dokresloval dech beroucí výhled na Prahu. Největší pozornosti se jistě těšila fontána Živá, mrtvá voda stojící v centru všech děl a dotvářející atmosféru. Fontánu tvořili oba autoři společně několik měsíců.

Poslední místnost se tematicky zaměřila na řecký svět božstvech a představila tvorbu Viléma Friče za poslední období. Převažovaly zde světelné sochy z nerezavějící oceli v kombinaci se sklem. Za zmínku jistě stojí industriální mlhová fontána Olymp nebo jedinečný pozlacený kousek Ambrozie.